36. DYO Resim Yarışması Başladı!


Dyo 36. Resim Yarışması Başladı; Her yıl geleneksel hale gelen Dyo Resim Yarışmasının bu yıl 36. sı düzenleniyor. Her yıl düzenli olarak Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen ve Türkiye’de özel sektörün desteklediği ilk resim yarışması olma ünvanını koruyor olan Dyo Resim Yarışmaları’nın 36.’sı başladı.

Son başvuru tarihi 29 Ağustos 2014 olan yarışmanın Seçici Kurulu’nda Prof. Şeniz Aksoy, Prof.Aydın Ayan, Prof.Dr.Zahit Büyükişleyen, Prof.Zafer Gençaydın, Dr.Ümit Gezgin, Yalçın Gökçebağ,Doç.Hasan Kıran,Prof.Cuma Ocaklı ve Prof.Mümtaz Sağlam’dan oluşmaktadır.

Ödüller, pentür dalında 4 eserden her birine 15.000.-TL, özgün baskı dalında 2 eserden her birine 6.000.-TL başarı ödülü ve plaketi verilecektir.

Ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan eserler İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Adana ve Şanlıurfa’da sergilenecektir.

Yarışma ile alakalı daha ayrıntılı bilgi almak ve bu yarışmaya başvurmak isterseniz Yaişar Eğitim ve Kültür Vakfının web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Yarışmaya katılacak ya da katılmayı düşünen tüm yarışmacılara başarılar dileriz.

Dyo 36. Resim Yarışması Başladı

Dyo 36. Resim Yarışması Başladı

Google Plus da Paylaş

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir